turco
11 بهمن 1401 - 00:03

الجزیره: اسرائیل در جولان اشغالی آماده‌باش داده است

شبکه خبری الجزیره اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی از ترس انتقام ایران به دلیل حملات پهپادی دو شب پیش در اصفهان، در جولان اشغالی حالت آماده باش اعلام کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خبرنگار شبکه الجزیره خبر داد که پس از حمله دو شب پیش به مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان که به رژیم صهیونیستی منتسب شده است، ارتش این رژیم در جولان اشغالی حالت آماده باش اعلام کرده است.

از سوی دیگر، شبکه 12 رژیم صهیونیستی خبر داد که سازمان‌های امنیتی رژیم صهیونیستی نگران حملات انتقامجویانه ایران در واکنش به حملات پهپادی دو شب پیش هستند.

بر اساس گزارش این شبکه خبری، امکان دارد که ایران حملاتی را علیه اهداف مختلف در سرزمین‌های اشغالی انجام دهد.

روابط عمومی وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران بامداد یکشنبه در اطلاعیه‌ای از حمله ناموفق با استفاده از ریزپرنده به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع در شامگاه هشتم بهمن خبر داد و افزود با پیش‌بینی‌ها و تمهیدات پدافندی صورت گرفته، یکی از آن‌ها مورد اصابت پدافند هوایی مجتمع و دو فروند دیگر در تله‌های پدافندی گرفتار و منفجر شدند.

وزارت دفاع اعلام کرد این تهاجم ناموفق تلفات جانی نداشت و خللی در تجهیزات و ماموریت‌های مجموعه ایجاد نکرد و تنها آسیب جزیی به سقف کارگاه وارد نمود.

در پی آن، جریان رسانه‌ای تلاش کرد تا این حمله ناموفق را موفقیتی بزرگ و دستاورد جلوه دهد. اما وبگاه دیفنس اکسپرس با مقایسه تصاویر ماهواره‌ای سایتی که در اصفهان هدف حمله ناکام تروریستی قرار گرفت در تاریخ‌های ۲۶ نوامبر ۲۰۲۲ و ۲۹ ژانویه ۲۰۲۳، اذعان کرد این سایت هیچ خسارتی ندیده است.

در ابتدا شبکه سعودی الحدث مدعی شد عملیات شنبه شب علیه تاسیسات وزارت دفاع ایران، توسط آمریکا و کشور دیگری غیر از رژیم موقت سعودی انجام شد. 

اما ساعاتی بعد خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی پنتاگون اعلام کرد هیچ نیروی نظامی آمریکا در حمله در ایران شرکت نکرده است. پیش از آن هم یک مقام آمریکایی به خبرنگار شبکه صهیونیستی کان گفت که هیچ نیروی نظامی آمریکا حمله یا عملیاتی در داخل ایران انجام نداده است. 

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال هم در گزارشی به نقل از مقام‌های آمریکایی، رژیم موقت صهیونیستی و موساد را پشت حمله شکست‌خورده به مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع ایران اعلام کرده است. 

پیش‌تر، وزارت خارجه روسیه در واکنش به این حمله تروریستی، ضمن محکوم کردن آن، هشدار داد حملات به تاسیسات نظامی ایران باعث تنشی غیرقابل کنترل خواهد شد.

پایان پیام/.

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1008904