turco
10 بهمن 1401 - 16:13

انتقاد از لج بازی در شورای شهر بندرعباس/ شورایی‌ها به اصلاحیه بودجه رای ندادند

یک عضو شورای شهر بندرعباس گفت: تاوان لجبازی توسط برخی از اعضای شورای شهر را مردم می‌پردازند. این اظهارات در پی رد اصلاحیه بودجه 1400 شهرداری از سوی 7 تن از اعضای شورای شهر ایراد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت الاسلام عبدالرضا حیدری سراجی عضو شورای شهر بندرعباس امروز در جلسه علنی این شورا با انتقاد از لج بازی و فضای حاکم بر این شورا، تاوان این بازی‌ها را متوجه منافع مردم دانست و اظهار کرد: : با این کارشکنی ها به کجا می خواهید برسید؟ نمی دانم دنبال چه هستید! اما بازنده اصلی این لجبازی های شما، مردم هستند. 

وی که بدنبال رد اصلاحیه بودجه سال ١٤٠٠ شهرداری بندرعباس توسط 7 تن از اعضا سخن می‌گفت، عنوان داشت: تبعات این رفتارهای لجبازانه از سوی برخی از اعضای شورای شهر را مردم می‌دهند.

حیدری سراجی همچنین افزود: مردم به ما رای دادند تا بتوانیم باری از دوش آنها برداریم اما اکنون وضعیت به صورتی شده که با لجبازی سبب بروز مشکلات بیشتر برای مردم می‌شویم و این وضعیت درست نیست.

بدنبال اظهارات این عضو شورا، یعقوب دبیری نژاد عضو دیگر شورای شهر بندرعباس نیز در دفاع از اصلاحیه بودجه سال قبل شهرداری گفت: برای ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ١٤٠٠ شورای شهر پیگیری کردم و ظاهراً گزارش تفریغ بودجه بدلیل رای مخالف شورا به اصلاح بودجه معطل مانده است.

دبیری نژاد خطاب به رئیس شورای شهر گفت: عدم اصلاح بودجه سال ١٤٠٠ برای شهردار قبل، سرپرست وقت شهرداری و شهردار فعلی به نسبتی که در شهرداری مسئولیت داشتند مشکلات حقوقی و پرونده تخلف از بودجه، ایجاد خواهد کرد و ممکن است پرونده تخلفی مانند آنچه برای خود شما بعنوان رئیس شورا قبلا تشکیل شده، ایجاد شود. 

این عضو شورای شهر خاطرنشان کرد: از طرفی اگر تغییری هم در اصل بودجه سال ١٤٠٠ اتفاق افتاده بدلیل پرداخت بیش از پیش بینی بودجه ای در موضوعاتی همچون حقوق پرسنل، پروژه های عمرانی و پرداخت مطالبات پیمانکاران بوده است و یک ریال سو استفاده مالی نشده. جرم شهردار فعلی در انحراف از بودجه، تسریع در اجرای پروژه نیمه تمام شهرداری و پرداخت حقول پرسنل است. در طول ادوار گذشته شورای شهر بندرعباس سابقه نداشته اعضای شورای شهر اصلاح بودجه شهرداری را رد کنند و از این طریق بدنبال پرونده سازی باشند، امیدوارم انگیزه خاصی پشت این پرونده سازی ها نباشد. 

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1007937